PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=800631}

Targowisko próżności

Vanity Fair
6,8 1 712
ocen
6,8 10 1 1712
Targowisko próżności
powrót do forum serialu Targowisko próżności

Czy tylko mnie irytuje O. Cook grająca główną bohaterkę? Nijak nie pasuje mi do tej roli i te miny jakie robi... Strasznie to sztuczne.

agawa3331

też nie za bardzo jestem do niej przekonana z powodu tej sztuczności, wolę Reese Witherspoon w tej roli

agawa3331

Dokładnie, do tego w tych ciemnych włosach przypomina bardziej Latynoskę niż Brytyjkę, chociaż tyle że Amelia im się udała.

ocenił(a) serial na 7
sweet_nothing

Becky jest chyba półfrancuską. A Olivia jest Brytyjką... więc tutaj akurat nie ma czego zarzucać.

agawa3331

Mnie tam nie irytuje. Pasuje moim zdaniem znacznie bardziej niż Reese Witherspoon. Jest urocza i dziewczęca. A jej "sztuczność" jest tak naprawdę odpowiedzią na to, czego XIX-wieczne społeczeństwo oczekiwało od kobiety: słodkiego wydymania usteczek i robienia wielkich oczu. Zauważacie, że w scenach, gdy Becky zostaje nareszcie sama i może dać spokój z wcielaniem się w rozmaite role społeczne, gra Olivii jest już bardziej stonowana. Tak czy siak, Becky Sharp w wykonaniu Olivii Cooke skradła moje serce. Gdyby ktoś kiedykolwiek postanowił się porwać z motyką na księżyc i nakręcić remake "Przeminęło z wiatrem", Olivia byłaby moją faworytką.

agawa3331

Taka konwencja, rola (nie tylko jej) jest przerysowana, stylowe BBC. Becky jest sztuczna, wyrachowana, a gra aktorska bliższa teatrom tv lub jak to woli widowiskom teatralnym. Mnie akurat serial zachwycił, powrót do dobrych starych tradycji. Ale nie każdemu musi leżeć taka estetyka.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones