PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=100143}
6,5 16 126
ocen
6,5 10 1 16126
Vanity Fair. Targowisko próżności
powrót do forum filmu Vanity Fair. Targowisko próżności

Reese Witherspoon zawszę kojarzyła mi się z durnymi amerykańskimi komediami dla nastolatków, a filmy tego typu zawsze starałem omijać się szerokim łukiem. Sytuacja zmieniła się gdy aktorka zagrała w filmie "Walk the line" ku mojemu zdziwieniu za rolę otrzymała Oscara. Od tego czasu zacząłem patrzeć na jej dokonania jakoś tak łagodniej. Mimo to filmy z jej udziałem które mi się podobały można zliczyć na palcach jednej ręki. Vanity Fair można zaliczyć do tego elitarnego grona. Film to solidne kino kostiumowe dla kobiet. Gra aktorska nie przeszkadza w odbiorze filmu. W obsadzie poza Whiterspoon znalazło się kilka gwiazdek jak na przykład Bob Hoskins czy Gabriel Byrne. Co mnie w tym filmie zraziło: przede wszystkim dłużyzny... płeć piękna pewnie nie zwróciła by na to uwagi, ale ja miejscami przysypiałem. oczywiście są zwroty akcji ale zbyt rzadko. Im bliżej końca tym trudniej mi się to oglądało. Może gdyby budżet filmu był większy to twórca udało by się jakoś to uatrakcyjnić ... ale z drugiej stron po co ? to film dla kobiet i one na pewno będą zadowolone.

Bohun_2

Ja właściwie jestem zadowolona w tym filmie jedynie z mundurów w jakich chadzali panowie- prezentowali się w nich nadzwyczaj dobrze :P .
Z całej reszty- jakoś nie bardzo. Mnie również raziły dłużyzny, ale zwyciężył oststecznie atak bezsenności, więc z barku laku obejrzałam do końca. Jak dla mnie: przyzwoite filmidło z kilkoma "ale", lecz i żadne z tego arcydzieło.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones