PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=100143}
6,5 16 120
ocen
6,5 10 1 16120
Vanity Fair. Targowisko próżności
powrót do forum filmu Vanity Fair. Targowisko próżności

mysle ze rezyser nie trafil dobrze z zakonczeniem filmu. Bechy Crowley miala osobowosc podatna na pienaidze i na wygode, bo nie zaznala tych dobroci w dziecinstwie. Po smierci meza podlizywala sie i sprzedawala. Nie kochala na tyle syna, by go sama wychowywac. (i tak zaskoczeniem dla mnie byl potajemny slub becky i rawdona, myslalam, ze ma wiecej rozsadku jak na taka inteligentna guwernantke - sprawiala tylko dobre wrazenie, w srodku byla skapa egoistka).
Podroz do Indii z bratem Amelii bylaby dobra dla osoby uczciwej, zaslugujacej na nagrode. Becky taka nie byla, a wyszla za brata Amelii tylko dlatego, zeby moc zapewnic sobie dostatnie zycie. Dosc zyla w hanbie i oszustwie przez te 12lat po smierci Rawdona. Oczekiwalam zakonczenie godnego zycia i postepowania Becky. Jak widac prozniakom sie udaje dostac wiecej niz na to zasluguja...
Z calej kompaniji Amelia wyszla najlepiej.

ocenił(a) film na 6
BabieLato

miałam podobne odczucia co prawda nie czytałam książki ale chciałam bardzo żeby był jakiś morał z tej historii i wiesz co był - uważaj komu powierzasz swoje serce zobacz jak Rudon przez nią skończył nawet nie było mu dane zobaczyć jakim mężczyzną stał się jego syn powinna skonać na kiłę albo gruźlice a tu proszę w nagrodę za swoje wyrachowanie jedzie sobie do Indii

Marcia1246

Właśnie widać, że książka nie przeczytana. A szkoda.
Film jest pozbawiony sensu, ominięto bardzo wiele (chociażby powrót Rawdona do domu i ujrzenie Steyna z Rebeccą) ... końcówka zaś tragiczna.
W książce jest inaczej. Joe Sedley spotyka Becky w niemieckim kurorcie, gdzie oczywiście Becky robi z siebie ofiarę. Ulega jej Joe i Amelia. Dobbin nie chce jej znac, kłóci się z Amy i wyjeżdża do Anglii. Becky wygarnia Amy co i jak, ta pisze do Dobbina i on wraca. Becky zas przyssysa się do Joe'go Sedleya. Nie jadą do żadnych Indii. Po ślubie Amy i Dobba ten drugi jedzie porozmawiać z Joe, aby z nim wrócił do Anglii i uchronił się strasznego losu, jaki go czeka z Becky, która ssała z niego kasę jak mogła. Ba, Joe już się źle czuł. Obiecał Dobbinowi, że ucieknie nastepnego dnia z nim,błagał, by DObbin przyszedł następnego ranka. Dobbin idzie, ale juz nie spotyka Joe'a. OKazuje sie, że trzy miesiące po ich rozmowie Joe umiera. Rebecca z kolei wraca do Anglii, ma jakieś tam pieniądze, jest oddana służbie innym, kiermasze dobroczynne itp. SPotyka się na jednym z nich z AMy, DObbinem i ich córką (!) i uświadamia sobie, że chyba w zyciu coś przegrała.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones