PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=100143}
6,5 16 120
ocen
6,5 10 1 16120
Vanity Fair. Targowisko próżności
powrót do forum filmu Vanity Fair. Targowisko próżności

Czy zauważyliście??

ocenił(a) film na 9

Czy wy też widzicie podobieństwo międzi Becky Sharp a Scarlett O'Hara?

Sugar

ja nic nie zauwazylam:P:P scarlett o'hara byla ladniejsza a chodzi mi o aktorke vivien leigh

Sugar

Ja zauważyłam wielkie, nie chodzi o wygląd, ale o jej zachowanie, charakter, to jak dążyła do celu i jak zagubiła się w swoich planach.
Najbardziej podobna była chyba ta scena gdzie mąż od niej odszedł.

Sugar

Mi się też to skojarzyło, bardzo podobne bohaterki, ambitne, przedsiębiorcze, silne, pełne sprzeczności.
Szczególnie scena, kiedy Becky zostaje z Amelią tuż przed atakiem wojsk napoleońskich, przypomniało mi Scarlett opiekującą się ciężarną Melanią.

użytkownik usunięty
Sugar

Czytałam gdzieś, że Margaret Mitchell zainspirowała się bohaterką Thackeray'a i rzeczywiście bohaterki mają w pewnym stopniu podobne charaktery, ich losy już w mniejszym stopniu, ale też można dostrzec podobieństwa. Dla mnie największą różnicą między nimi jest to, że Becky budziła we mnie mniej sympatii niż Scarlett ;).

Zdecydowanie. Scarlett, mimo paskudnego charakteru nie walczyła tylko dla siebie, pieniędzy i tytułu, ale dla wszystkich w okół (mam na myśli rodzinę), dla tradycji (bo czymże była dla niej Tara?). I mimo, że miała paskudny charakter nie była aż tak wyrachowana jak Becky. W pewnych sensie Scarlett była idealistką, chociaż może to być dość kontrowersyjne stwierdzenie w jej przypadku. Natomiast Becky, wybaczcie sformułowanie, była kompletnie sprzedajna.

ocenił(a) film na 8
Sugar

Przede wszystkim - ta zaradność i przedsiębiorczość! Zdecydowanie tak.

Sugar

Tak, szczególnie scena gdy mąż odchodzi i ona krzyczy za nim ;-) Generalnie film niezły, ale momentami trochę pogmatwany. Ale musze przyznać, że uwierzyłam Becky, że naprawdę jej zależy na mężu i synku, a tu okazało się, ze to była jej gra....nieźle, nieźle ;]

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones